AS Hiieko uuendas Tallinna Lennujaama tehnosüsteeme

AS Hiieko sai Tallinna Lennujaamas turvameeskonna valvsa pilgu all valmis kaks suuremat rekonstrueerimistööd. Nii Lennujaama LHV Lounge’i tehnosüsteemide uuendamine kui ka reisiterminali D-osa külmasõlme vahetus olid nõudlikud projektid, kuna tööde teostamisel ajal jätkas lennujaam oma klientide teenindamist. Mõlemad tööd said valmis mai lõpuks.

Lennujaama LHV Lounge’i uuendamine

Lounge’i tehnosüsteemide uuendamine viidi läbi peatöövõtja Tolira Ehitus juhtimisel. Selle käigus vahetati välja kogu ventilatsiooni- ja jahutussüsteem, samuti demonteeriti ja asendati kütte-, vee- ja kanalisatsioonisüsteem ligi 700 m² pinnal.

Tänu uutele Fläkti toodetud econet sõlmedele on ventilatsioonisüsteemi soojustagastus nüüd kaasaegsel tasemel ning senisest märksa energiatõhusam. Ökonoomsust suurendavad ka uued tipptasemel automaatikalahendused, mille osas oli meie partneriks Pristis.

Reisiterminali D-osa külmasõlme vahetus

Teiseks mahukaks tööks oli lennujaama reisiterminali D-osa külmasõlme ja selle automaatika projekteerimine ning vahetus. Mai lõpus valmis ja seadistati uus külmasõlm, mille südameks on Daikini külmamasin Airwave’lt ning kopsudeks Chiller’i vedelikjahutid, mis asuvad katusel.

Uus külmasõlm on oluliselt tõhusam ja pakub suuremat jahutusvõimsust, mis tagab reisijatele suvekuudel mugavama ja meeldivama terminali kogemuse.

Täname kõiki partnereid ning muidugi Tallinna Lennujaama olemast tellijana professionaalne ja konstruktiivne hoolimata oma väljakutsest rekonstrueerida hoone olulisi tehnosüsteeme ning samal ajal reisijaid Euroopa parimale lennujaamale vääriliselt teenindada.

Fotod: Jarek Jõepera, Hannus Vard, Tallinna Lennujaam, AS Hiieko